<< Tapahtumat

SRA Piirimestaruuskilpailun tulokset

Sovelletun Reserviläisammunnan SRA:n piirimestaruuskilpailut pidettiin 17. - 18.6.2017 Porissa Katinkurun ampumaradalla. Paikalla oli myös muiden piirien edustajia, joiden tulosket mukana tuloslostalla.

Satakunnan edustajat kirjoitettu tummemmalla.

Piirimestaruuskilpailun järjestäjinä toimivat Noormarkun-Ahlaisten Reserviläiset ry

Yleiskilpailun Lopputulokset 

Sijoitus Kilpailu % Kokonaispisteet Nro Kilpailija Yhdistys Luokka JoukkueID
1 100,0000 429,9824 21 Ilén Eero-Pekka Tukores ry Vakio  
2 99,3258 427,0833 14 Bragge Olli-Pekka Rauman Reserviläiset Avo 1
3 98,7603 424,6520 22 Sievänen Jari Rauman Res. Ups kerho Avo  
4 91,8344 394,8719 45 Haakana Henri Pöytyän seudun reserviläiset Vakio  
5 91,4557 393,2435 17 Ilomäki Tero Rauman Reserviläiset Avo 1
6 89,8741 386,4428 36 Rantala Timo Harjavallan Reserviläiset Avo 3
7 89,5802 385,1789 35 Vainio Niklas Pöytyän Seudun Reserviläiset Avo  
8 87,7371 377,2539 40 Erola Kimmo Rauman Reserviläiset Avo 1
9 85,8715 369,2324 47 Pentinmäki Jari Pöytyän seudun reserviläiset Avo  
10 85,1566 366,1582 31 Halme Joni Kankaanpään Reserviläiset Avo  
11 84,7332 364,3380 33 Paaso Antti Rauman Reserviläiset Avo  
12 83,7857 360,2638 19 Tiuttu Kalle Huittisten Reserviläiset Avo 4
13 83,0626 357,1545 26 Vainio Juho TuKoRes Vakio  
14 79,3948 341,3837 12 Suominen Harri Laitilan reservialiupseerit Avo  
15 77,8761 334,8534 29 Yliluoma Kalle Noormarkun-Ahlaisten reserviläiset Vakio 2
16 73,9972 318,1751 32 Takku Markku Punkalaitumen res Avo  
17 73,8704 317,6296 44 Salioja Matti Punkalaitumen res. ups. Avo  
18 71,5470 307,6395 41 Junnila Heikki Rauman Reserviläiset Avo  
19 71,5405 307,6116 18 Harju Kimmo Rauman Reserviläiset Avo  
20
68,9827 296,6136 49 Hietaniemi Paavo Punkalaitumen Reserviläiset Avo  
21 65,8473 283,1316 16 Leino Tero Rauman Reserviläiset Avo  
22 65,7070 282,5285 30 Uusi-Rasi Markku Jämijärven Reserviupseerikerho Avo  
23 64,6835 278,1278 38 Ranta Petri Ulvilan reserviupseerikerho 50Vakio  
24 63,6132 273,5254 46 Pallari Mika Rauman Reserviläiset Vakio  
25 63,0246 270,9947 54 Karvo Tero Porin Res. Ups. Vakio  
26 61,9691 266,4562 23 Tolvanen Jussi Mynämäen reserviläiset Avo  
27 60,9978 262,2800 4 Nikkanen Tomi Harjavallan Reserviläiset Vakio 3
28 60,9685 262,1539 37 Naski Ilkka Harjavallan Reserviläiset Avo 3
29 60,6966 260,9846 10 Lindberg Juha Tampereen reserviläiset 50Avo  
30 58,4523 251,3348 48 Syväluoto Mikko Harjavallan Reserviläiset Avo  
31 58,1708 250,1242 13 Mäntylä Tero Pöytyän seudun reserviläiset Avo  
32 57,1991 245,9461 50 Koitto Ville Huittisten reserviupseerikerho Vakio  
33 56,5459 243,1373 5 Tuomola Mika  Rauman Reserviläiset Vakio  
34 54,425 234,0178 2 Huttunen Janne  Porin res. Ups. kerho Vakio 5
35 53,9015 231,7668 55 Pihlajamäki Matti Ulvilan Res. Ups. 50Avo  
36 51,6647 222,1490 20 Salmi Erkki Huittisten Seudun Reserviläiset 50Avo 4
37 50,8661 218,7151 28 Kumpulainen Janne Porin Reservialiupseerit Avo 5
38 49,5545 213,0755 52 Halonen Tuuli TuKoRes  Avo  
39 47,1148 202,5855 8 Neiramaa Markku Porin Res.Au.  50Avo 5
40 46,3642 199,3578 56 Pitkänen Harri Huittisten Res  50Vakio 4
41 46,0251 197,8998 3 Nordberg Mona Rauman Reserviläiset Avo  
42 45,7921 196,8978 25 Huhtala Mikko Huittisten Seudun Reserviläiset Vakio  
43 45,2557 194,5916 53 Laaksonen Tapio Rauman Reserviläiset 50Avo  
44 44,1219 189,7163 9 Naukkarinen Marko Porin Res.Au Vakio 5
45 42,4776 182,6460 11 Aro Juha Punkalaitumen Reserviupseerikerho Vakio  
46 40,3271 173,3993 7 Lempinen Veli Huittisten seudun Reserviläiset Avo  
47 35,9554 154,6019 27 Ojala Janne Kankaanpään Reserviläiset Vakio  
48 32,3081 138,9190 24 Velhonoja Jouko Noormarkun-Ahlaisten Reserviläiset 50Avo 2
49 28,8133 123,8923 1 Koskiranta Juhani Noormarkun-Ahlaisten Reserviläiset 50Avo 2
50 26,5340 114,0914 Takala Jenni  Rauman Reserviläiset Vakio   
51 21,2511 91,3762 39 Johansson Pauli Noormarkun-Ahlaisten Reserviläiset 50Avo  
52 16,1449 69,4204 51 Salomaa Jukka Rauman Reserviläiset  50Avo  
53 0,0000  0,0000 42 Junnila Juha  Rauman Reserviläiset Avo  
53 0,0000 0,0000 34 Kallio Markku Turun reserviläiset 50Avo  
53 0,0000 0,0000 15 Vanne Tomi Rauman Reserviläiset Avo  
HYL 0,0000 0,0000 43 Kinnunen Jari Harjavallan resv 50Avo  

 

Satakunnan mestaruuskisan palkitut:

Vakio

  1. Kalle Yliluoma Noormarkun-Ahlaisten Reserviläiset
  2. Petri Ranta Ulvilan Reserviupseerikerho
  3. Mika Pallari Rauman Reserviläiset

Avoin

  1. Olli-Pekka Bragge Rauman Reserviläiset
  2. Jari Sievänen Rauman Reserviupseerikerho
  3. Tero Ilomäki Rauman Reserviläiset

50

  1. Petri Ranta Ulvilan Reserviupseerikerho
  2. Matti Pihlajamäki Ulvilan Reserviupseerikerho
  3. Erkki Salmi Huittisten Seudun Reserviläiset

Joukkuekisan voitti Rauman Reserviläiset (joukkueella Bragge, Ilomäki, Erola). Raumalaiset saivat nyt kolmannen kerran peräkkäin joukkuekisan kiertopalkinnon, joten palkinto jää Raumalle.

SM–kisaan karsittiin samassa yhteydessä. Reserviläisillä on 4 osanottajan kiintiö ja upseereilla 2. Lähtijät on ”perinteisesti” valittu yleiskilpailun lopputulosten perusteella (avoin ja vakio yhdistettynä).

Tällä perusteella lähtijöitä olisivat:

Reserviläiset

  1. Bragge Olli-Pekka
  2. Ilomäki Tero (ei lähde kisoihin)
  3. Rantala Timo (ei lähde kisoihin)
  4. Erola Kimmo 
  5. Halme Joni 1. varalla
  6. Paaso Antti 2. varalla
  7. Tiuttu Kalle 3. varalla
  8. Yliluoma Kalle 4. varalla
  9. Takku Markku 5. varalla
  10. Junnila Heikki 6. varalla