<< Tapahtumat

Reservin ampumamestaruuskilpailut 19.-21.8.2016 Tyrri

Reservinmestaruuskisojen tulokset 2016 

Listassa 3 parasta / sarja ja Satakuntalaisten muut sijoitukset

Satakuntaan tuli 7 mitalia, joista oli 3 kultaa, 3 hopeaa ja 1 pronssi.

Pistooli pika-ammunta 3x20 ls tulokset

Sarja H

  1. Lahti, Teemu K-SU 584
  2. Meinander, Ari KYM 577
  3. Talvitie, Marko E-PO 571

Sarja H50

  1. Kangas, Kalle KYM 566
  2. Paalanen, Timo PÄ-HÄ 565
  3. Leskinen, Kari PÄ-HÄ 564

Sarja H60

  1. Heikkonen, Tapio E-HÄ 572
  2. Sand, Jaakko KAI 561
  3. Ranua, Pekka LAP 554

Sarja H 70

  1. Vehanen Alpo SAT, 559 (9 napaa)
  2. Åsbacka Jorma S-SA, 559 (5 napaa)
  3. Wallden Kurt V-SU, 555

Sarja H 75

  1. Varis Jyrki P-KA, 518
  2. Nurminen Matti HEL, 511
  3. Ahonen Aimo K-SU, 509

Sarja D

  1. Björnholm, Sari P-KA 574
  2. Saarto, Maija V-SU 519
  3. Järvinen, Janna V-SU 501

Sarja D50

  1. Mäkelä , Jaani KYM 515
  2. Ylistö, Sirkka K-SU 512
  3. Semi, Leila HEL 507

Joukkue H

  1. Kymenlaakso 1701 kapt Meinander, Ari 577, korpr Eskola, Kari 558, korpr Paren, Olli 566
  2. Päijät-Häme 1694 luutn Paalanen, Timo 565, Leskinen, Kari 564, Leskinen, Ville 565
  3. Varsinais-Suomi 1675 vänr Helenius, Tuomas 558, luutn Mäkiranta, Antti 560, ylik Nieminen, Jari 557

Joukkue H50

  1. Etelä-Häme 1670 luutn Alanko, Veikko 540, kers Heikkonen, Tapio 572, ylik Nieminen, Jarmo 558
  2. Kymenlaakso 1634 maj Hyvönen, Ari 544, ylil Kangas, Kalle 566, ylik Koste , Juhani 524
  3. Lappi II 1630 alik Lusenius, Raimo 524, stm Ranua, Pekka 554, ylil Huoponen, Paavo 552

Joukkue D

  1. Varsinais-Suomi 1500 kers Järvinen, Janna 501, Röman, Susanna 480, alik Saarto, Maija 519

Isopistooli 30+30 ls tulokset

Sarja H

  1. Lahti, Teemu K-SU 575
  2. Meinander, Ari KYM 571
  3. Talvitie, Marko E-PO 568

Sarja H50

  1. Paalanen, Timo PÄ-HÄ 563
  2. Reinola, Kari PIR 562
  3. Anttonen, Matti V-SU 561

Sarja H60

  1. Sand, Jaakko KAI 565
  2. Lipsanen, Heikki P-SA 558
  3. Hyvönen, Ari KYM 547

Sarja H70

  1. Lusenius, Raimo LAP 557
  2. Vehanen, Alpo SAT 555
  3. Åsbacka , Jorma S-SA 541

Sarja H75

  1. Nurminen, Matti HEL 546
  2. Mettiäinen, Usko HEL 515
  3. Vanninen, Raimo S-SA 511

Joukkue H

  1. Kymenlaakso 1668 kapt Meinander, Ari 571, korpr Eskola, Kari 559, kers Tylli, Antti 538
  2. Päijät-Häme 1666 luutn Paalanen, Timo 563, Leskinen, Kari 543, Leskinen, Ville 560
  3. Etelä-Häme II 1657 alik Flemming, Jouko 555, alik Inovaara, Marko 556, kers Elo, Ari 546

Joukkue H50

  1. Pirkanmaa 1633 ylik Piironen, Veijo 543, yliv Reinola, Kari 562, luutn Rantanen, Antti 528
  2. Lappi I 1626 alik Lusenius, Raimo 557, stm Ranua, Pekka 526, kapt Jokelainen, Arto 543
  3. Pohjois.Savo II 1618 alik Lipsanen, Heikki 558, alik Kyllönen, Matti 529, kers Mecklin, Jorma 531

25 m pistooli 30+30 ls tulokset

Sarja H

  1. Talvitie Marko E-PO, 578
  2. Flemming Jouko E-HÄ, 572 (17 napaa)
  3. Meinander Ari KYM, 572 (14 napaa)

Sarja H50

  1. Anttonen Matti V-SU, 571
  2. Kronqvist Jyrki K-SU, 561
  3. Leskinen Kari PÄ-HÄ, 560

Sarja H60

  1. Sand Jaakko KAI, 566
  2. Lipsanen Heikki P-SA, 564
  3. Alanko Veikko E-HÄ, 562

Sarja H70

  1. Lusenius Raimo LAP, 566
  2. Åsbacka Jorma S-SA, 551
  3. Wallden Kurt V-SU, 545
  4. Vehanen Alpo SAT, 544

Sarja H75

  1. Huhtio Antti HEL, 538
  2. Nurminen Matti HEL, 530
  3. Paasonen Sakari PÄ-HÄ, 529

Sarja D

  1. Björnholm Sari P-KA, 567
  2. Silver Elina V-SU, 558
  3. Saarto Maija V-SU, 533

Sarja D50

  1. Mäkelä Jaani KYM, 545
  2. Mäkelä Heli KYM, 542
  3. Sand Marju KAI, 521

Joukkue H

  1. Etelä-Häme I (Flemming Jouko 572, Inovaara Marko 548, Nylund Jussi 556) 1676
  2. Kymenlaakso (Meinander Ari 572, Eskola Kari 558, Tani Jarno 538) 1668
  3. Keski-Suomi (Lahti Teemu 569, Laitinen Kari 563, Kemppi Vesa 526) 1658

Joukkue H50

  1. Etelä-Häme I (Elo Ari 555, Heikkonen Tapio 550, Nieminen Jarmo 553) 1658
  2. Etelä-Karjala (Kosonen Sauli 552, Honkanen Pasi 558, Lehikoinen Jouko 546) 1656
  3. Lappi I (Lusenius Raimo 566, Ranua Pekka 550, Pyykkö Pauli 536) 1652

Joukkue D

  1. Varsinais-Suomi (Järvinen Janna 476, Silver Elina 558, Saarto Maija 533) 1567

Pienoiskivääri 50 m 60 ls makuu tulokset

Sarja H

  1. Puhakka, Antti KYM 586
  2. Saari, Pekka E-HÄ 579
  3. Raittinen, Antti E-HÄ 578

6. Koskela, Sami SAT 577

Sarja H50

  1. Lauste, Lauri SAT 580
  2. Lehtinen, Jari K-SU 579
  3. Jokinen, Jukka E-HÄ 578

11. Savela, Juha SAT 560 x11

Sarja H60

  1. Röppänen, Jorma V-SU 587
  2. Haklin, Markku V-SU 585
  3. Mattila, Mikko KYM 581

Sarja H70

  1. Hellman, Torsti E-Hä, 573
  2. Forsten, Jouko SAT, 570
  3. Valtonen, Pekka E-KA, 569

Sarja H75

  1. Lindström Tauno KYM, 565
  2. Arentti Leo E-PO, 565
  3. Ruohonen Jussi V-SU, 559

Sarja D

  1. Nieminen, Hanna-Kaija E-HÄ 571
  2. Järvinen, Janna V-SU 549
  3. Nordberg, Mona SAT 545

Sarja D50

  1. Kyrönlahti, Eeva V-SU 562       
  2. Savukari, Sirkka KYM 540 
  3. Isosaari, Eeva-Liisa PIR 524
  4. Ala-Kleemola, Tarja-Tuulikki SAT 522
 

 Joukkue H

  1. Kymenlaakso 1742 ylil Puhakka, Antti 586, alik Jokinen, Jouni 575, vääp Mattila, Mikko 581
  2. Etelä-Häme III 1728 pion Kortteisto, Jani 578, alik Saari, Pekka 579, Nieminen, Hanna-Kaija 571
  3. Etelä-Häme I 1727 tkm Raittinen, Pekka 573, korpr Raittinen, Antti 578, korpr Torkko, Vesa 576

7. Satakunta 1627 Nordberg Mona 545, Ala-Kleemola Tarja-Tuulikki 522, korpr Savela Juha 560

Joukkue H50

  1. Varsinais-Suomi I 1737 ylik Röppänen, Jorma 587, alik Ratamo, Ilkka 578, alik Engblom, Jarmo 572
  2. Varsinais-Suomi II 1731 vääp Haklin, Markku 585, ylil Ahokas, Seppo 568, sotmest Nevala, Kari 578
  3. Etelä-Häme 1727 stm Helin, Kari 576, alik Jokinen, Jukka 578, ylik Hellman, Torsti 573

Joukkue D

  1. Varsinais-Suomi 1617 kers Järvinen, Janna 549, Kyrönlahti, Eeva 562, alik Saarto, Maija 506

Pienoiskivääri 50 m 3x20 ls tulokset

Sarja H

  1. Puhakka , Antti KYM 562
  2. Jokinen, Jouni KYM 556
  3. Raittinen, Antti E-HÄ 554

6. Koskela, Sami SAT 530

Sarja H50

  1. Lehtinen, Jari K-SU 560
  2. Lauste, Lauri SAT 556
  3. Ratamo, Ilkka V-SU 547

Sarja H60

  1. Röppänen, Jorma V-SU 556
  2. Mattila, Mikko KYM 554
  3. Haklin, Markku V-SU 553

Sarja H70

  1. Valtonen Pekka E-KA, 527
  2. Heino Mauri KYM, 521
  3. Ahola Sakari KYM, 507

Sarja H75

  1. Ruohonen Jussi V-SU, 501
  2. Manner Reino P-KA, 500
  3. Silanto Olli V-SU, 485

Sarja D

  1. Määttänen, Laura P-KA 514
  2. Kyrönlahti, Eeva V-SU 503
  3. Savukari, Sirkka KYM 498

Joukkue H

  1. Kymenlaakso 1672 ylil Puhakka , Antti 562, alik Jokinen, Jouni 556, vääp Mattila, Mikko 554
  2. Etelä-Häme I 1626 korpr Raittinen, Antti 554, alik Saari, Pekka 530, korpr Torkko, Vesa 542
  3. Pirkanmaa 1570 ylil Valkama, Vesa 520, vänr Lahti, Saku 515, alik Lehto, Tapio 535

Joukkue H50

  1. Varsinais-Suomi I 1637 ylik Röppänen, Jorma 556, alik Ratamo, Ilkka 547, sotmest Nevala, Kari 534
  2. Kymenlaakso 1604 ylil Järvelä, Jarmo 545, alik Yläoutinen, Hannu 538, ylik Heino , Mauri 521
  3. Keski-Suomi 1597 alik Lehtinen, Jari 560, maj Salila, Jukka 544, jääk Piispanen, Aimo 4

Itselataava kenttä 10+10 ls

Sarja H

  1. Varis, Jukka P-KA 180
  2. Latto, Janne E-KA 177
  3. Tani, Jarno KYM 175

Sarja H50

  1. Uusivirta, Yrjö K-PO 175
  2. Vehmas, Markku E-HÄ 175
  3. Nousiainen, Anssi P-SA 173

Sarja H60

  1. Karvonen, Hannu P-SA 167
  2. Kauranen, Martti K-PO 153
  3. Kananen, Atte LAP 151

Sarja H70

  1. Eskelinen, Kalevi P-SA 139
  2. Rantanen, Antti PIR 130
  3. Kivijärvi, Rauno PIR 125

Joukkue H

  1. Etelä-Häme 500 alik Juottonen, Juhana 159, vänr Kortessalmi, Juha 166, luutn Vehmas, Markku 175
  2. Etelä-Karjala II 491 vääp Reponen, Ari-Matti 145, alik Latto, Janne 177, alik Vornanen, Sakari 169
  3. Kymenlaakso 487 alik Seppä, Mika 140, jääk Tani, Jarno 175, maj Uski, Kari 172

Joukkue H50

  1. Keski-Pohjanmaa 476 maj Mehtälä, Eino 148, ylil Kauranen, Martti 153, alik Uusivirta, Yrjö 175
  2. Kymenlaakso 439 ylik Mattila, Viktor 144, ylik Koste , Juhani 171, vääp Väänänen, Juhani 124

Kenttäammunta 10+10 ls tulokset

Sarja H

  1. Rissanen, Jouni E-HÄ 173
  2. Puhakka, Antti KYM 170
  3. Kortessalmi, Juha E-HÄ 165

Sarja H50

  1. Lauste, Lauri SAT 190 (LE)
  2. Nousiainen, Anssi P-SA 181
  3. Uski, Kari KYM 176

Sarja H60

  1. Mattila, Mikko KYM 168
  2. Röppänen, Jorma V-SU 164
  3. Haklin, Markku V-SU 161

Sarja H70

  1. Ahola, Sakari KYM 156
  2. Seppä, Hannu KYM 148
  3. Rantanen, Antti PIR 132
 

Sarja H75

  1. Varis, Jyrki P-KA 135
  2. Hakala, Alpo K-PO 115
  3. Lindström, Tauno KYM 106

Joukkue H

  1. Kymenlaakso 506 ylil Puhakka, Antti 170, maj Uski, Kari 176, ylil Järvelä, Jarmo 160
  2. Etelä-Häme I 488 alik Saari, Pekka 161, korpr Torkko, Vesa 164, alik Nylund, Jussi 163
  3. Etelä-Häme II 484 vänr Rissanen, Jouni 173, vänr Kortessalmi, Juha 165, luutn Vehmas, Markku 146

Joukkue H50

  1. Varsinais-Suomi 480 ylik Röppänen, Jorma 164, vääp Haklin, Markku 161, sotmest Nevala, Kari 155
  2. Kymenlaakso 1 472 maj Suurnäkki, Juha 151, ylik Mattila, Viktor 153, vääp Mattila, Mikko 168
  3. Keski-Pohjanmaa 437 alik Uusivirta, Yrjö 166, ylil Kauranen, Martti 156, kapt Hakala, Alpo 115