<< Tapahtumat

ResUL:n Perinneasemestaruuskilpailun 2017 tulokset

Haapamäen Seudun Reserviläiset järjestivät Keuruulla perinneasemestaruuskilpailut 20.-21.5.2017

Perinneasemestaruuskilpailun lajeina olivat:

Tulokset alla, jossa kolme parasta ja Satakunnan osallistujat. Tarkemmat tulokset julkaistu ResUL:n sivuilla.

 Perinnekivääri 150m sarja D

Sija Nimi Arvo Piiri Makuu Pysty Polvi Tulos sisäk
1. Keski-Hannula Kirsi   E-PO 76 66 75 217 2
2. Ala-Kleemola Tarja-Tuulikki   SAT 81 61 69 211 1
3. Isosaari Eeva-Liisa   PIR 70 56 57 183 1

Perinnekivääri 150m sarja H

Sija Nimi Arvo Piiri Makuu Pysty Polvi Tulos sisäk
1. Niittymies Arttu Kers  PIR 95 81 93  269 
2. Vanhatalo Miika Alik PO-PO  92  91  84  267 
3. Salovaara Mika  Alik  PIR  98  77  90  265 
7. Kähkönen Mikko  Vänr  SAT  88  87 87 262 
9.  Palomäki Veikko    Korpr  SAT  92 74 92 258 
37. Mäkelä Jyrki  Ylik  SAT  82  72  74  228 
46. Pietinhuhta Mika Korpr SAT 62 23 53 138 0

Perinnekivääri 150m sarja H50

Sija Nimi Arvo Piiri Makuu Pysty Polvi Tulos sisäk  
1. Karala Mika Alik K-S 94 85 93 272 4 LE
2. Hartikainen Timo Ylik P-KA 93 84 93 270 2  
3. Keski-Hannula Raimo Alik E-PO 93 87 93 269 3  
30. Salonen Tommi Matr SAT 88 62 82 232 1  

Perinnekivääri 150m sarja H60

Sija Nimi Arvo Piiri Makuu Pysty Polvi Tulos sisäk
1. Ala-Hukkala Jari Kers E-PO 93 81 90 264 3
2. Riihiluoma Tapio Yliv E-PO 91 77 94 262 3
3. Fred Christer Alik E-PO 94 72 95 261 4
22. Kähkönen Markku Korpr SAT 85 35 68 188 2

Perinnekivääri 150m sarja H70

Sija Nimi Arvo Piiri Makuu Pysty Polvi Tulos sisäk  
1. Rintala Markku Alik E-PO 91 86 85 262 2 LE
2. Seppä Hannu Ylik KYM 88 78 89 255 3  
3. Tammenmaa Heikki  Vänr UUD 95 76 82 253 2  

 Perinnekivääri 150m (3x10ls) Joukkue

Sija Joukkue Yht.

Arvo

Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Sjr Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. PIR 1 769 Kers Niittymies Arttu H 269 Korpr Saarela Mika H 247 Ylik Seppälä Olli H50 253
2. E-KA 1 768 Ylik Santajärvi Heikki H50 259 Kers Karhu Miika H 248 Alik Latto Janne H 261
3. E-HÄ 1 764 Alik Nylund Jussi H 263 Alik Huotari Jani H 265 Kers Petäjistö Pasi H 236
8. SAT 752 Vänr Kähkönen Mikko H 262 Korpr Palomäki Veikko H 258 Matr Salonen Tommi H50 232

Perinnekivääri 150m Joukkue sarja H50

Sija Joukkue Yht. Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. PO-PO 1 797 Korpr

Järvinen Kari

H50 265 Alik

Rautio Jouko

H50 265 Jääk Kääriäinen Pekka H50 267
2. E-PO 1 766 Korpr Haukkala Markku H50 248 Alik Keski-Hannula Raimo H50 269 Alik Rasku Jukka H50 249
3. E-HÄ 1 752 Kers Ehtonen Markku H50 246 Stm Hagren Pertti H50 251 Ylik Vaemas Markku H50 255

Perinnekivääri 150m Joukkue sarja H60

Sija Joukkue Yht. Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. E-PO 1 765 Kers Ala-Hukkala Jari H60 264 Alik Fred Christer H60 261 Alik Iso-Oja Antti H60 240
2. E-PO 2 742 Ylik Lepistö Jouko H60 246 Maj Raitila Jarmo H60 234 Ylik Riihiluoma Tapio H60 262
3. E-PO 3 707 Alik Laitila Veli-Jussi H60 251 Kers Pohto Jorma H60 216 Korpr Salmeskari Esa H60 240

 Perinnekivääri 300m sarja D

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Isosaari Eeva-Liisa   PIR 77 109 186 1
2. Ala-Kleemola Tarja-Tuulikki   SAT 76 79 155 1
3. Keski-Hannula Kirsi   E-PO 85 62 147 0

Perinnekivääri 300m sarja H

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Nylund Jussi Alik E-HÄ 129 136 265 2
2. Koivisto Tuomo Ltn LAP 129 134 263 2
3. Huotari Jani Alik E-HÄ 132 131 263 1
5. Kähkönen Mikko Vänr SAT 127 129 256 1
8. Palomäki Veikko Korpr SAT 118 124 242 0
37. Mäkelä Jyrki Ylik SAT 89 87 176 0
38. Vanha-Honko Marko Alik SAT 67 87 154 1
40. Pietinhuhta Mika Korpr SAT 50 68 118 0

Perinnekivääri 300m sarja H50

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Santajärvi Heikki Ylik E-KA 128 127 255 2
2. Ehtonen Markku Kers E-HÄ 125 123 248 0
3. Hartikainen Timo Ylik P-KA 124 122 246 1
19. Salonen Tommi Matr SAT 102 120 222 2

Perinnekivääri 300m sarja H60 

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Juhola Kalervo Kapt UUD 133 130 263 3
2. Riihiluoma Tapio Yliv E-PO 122 124 246 0
3. Juntunen Reijo Alik PO-PO 118 125 143 3
21. Kähkönen Markku Korpr SAT 87 82 169 1

Perinnekivääri 300m sarja H70

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk  
1. Hagren Pertti Stm E-HÄ 130 135 265 5 LE
2. Salo Sakari Sotmest E-PO 124 122 246 0  
3. Tammenmaa Heikki Vänr UUD 112 127 239 1  

Perinnekivääri 300m Joukkue sarja H

Sija Joukkue Yht. Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. E-HÄ 1 760 Alik Nylund Jussi H 265 Alik Huotari Jani H 263 Alik Viitanen Sami H 232
2. SAT 1  720 Vänr Kähkönen Mikko H 256 Korpr Palomäki Veikko H 242 Matr Salonen Tommi H50 222
3. E-KA 1 713 Ylik Santajärvi Heikki H50 255 Alik Latto Janne H 233 Vääp Tiainen Teppo H50 225

Perinnekivääri 300m Joukkue sarja H50

Sija Joukkue Yht. Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. E-HÄ 1 714 Stm Hagren Pertti H70 265 Kers Ehtonen Markku H50 248 Kers Grönvall Esa H60 201
2. PO-PO 1 711 Korpr Järvinen Kari H50 240 Ylik Kauppi Jari H50 234 Jääk Kääriäinen Pekka H50 237
3. PO-PO 2 700 Alik Rautio Jouko H50 245 Alik Sievänen Mika H50 212 Alik Juntunen Reijo H60 243

Perinnekivääri 300m Joukkue sarja H60

Sija Joukkue Yht. Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. UUD 1 685 Kapt Juhola Kalervo H60 263 Kers Perttilä Matti H70 220 Kers Hyvärinen Jouko H70 202
2. E-PO 1 684 Alik Fred Christer H60 223 Alik Iso-Ojala Antti H60 215 Yliv Riihiluoma Tapio H60 245
3. E-PO 3 656 Ev Autio Heikki H60 224 Alik Laitila Veli-Jussi H60 193 Korpr Salmeskari Esa H60 239

Perinnekivääri, kenttäammunta 150m sarja D

Sija Nimi Arvo Piiri Makuu Pysty Tulos sisäk
1. Ala-Kleemola Tarja-Tuulikki   SAT 72 35 107 0
2. Koivulahti Katja   E-HÄ 70 31 101 0
3. Keski-Hannula Kirsi   E-PO 78 12 90 0

Perinnekivääri, kenttäammunta 150m sarja H

Sija Nimi Arvo Piiri Makuu Pysty Tulos sisäk
1. Lähdesmäki Juha Ylik E-PO 91 88 179 1
2. Rantamäki Janne Jääk E-PO 94 83 177 3
3. Vanhatalo Miika Alik PO-PO 92 82 174 2

Perinnekivääri, kenttäammunta 150m sarja H50

Sija Nimi Arvo Piiri Makuu Pysty Tulos sisäk  
1. Keski-Hannula Raimo Alik E-PO 95 87 182 1 LE
2. Rautio Jouko Alik PO-PO 93 85 178 4  
3. Kääriäinen Pekka Jääk PO-PO 88 88 170 1  
29. Salonen Tommi Matr SAT 37 73 110 0  

Perinnekivääri, kenttäammunta 150m sarja H60

Sija Nimi Arvo Piiri Makuu Pysty Tulos sisäk
1. Juntunen reijo Alik PO-PO 94 68 162 3
2. Fred Christer Alik E-PO 87 71 158 0
3. Riihiluoma Tapio        Yliv E-PO 90 67 157 0

Perinnekivääri, kenttäammunta 150m sarja H70

Sija Nimi Arvo Piiri Makuu Pysty Tulos sisäk  
1. Harju Tapio Kers K-S 86 84 170 5 LE
2. Seppä Hannu           Ylik KYM 83 83 166 1  
3. Salo Sakari Sotmest E-PO 87 64 151 2  

Perinnekivääri, kenttäammunta 150m (10+10 ls) Joukkue sarja H

Sija Joukkue Yht. Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. E-PO 1 500 Kers Korvajärvi Seppo H 144 Ylik Lähdesmäki Juha H 179 Jääk Rantamäki Janne H 177
2. PIR 1 482 Ylik Seppälä Olli H50 158 Alik Salovaara Mika H 171 Kers Niittymies Arttu H 153
3. E-HÄ 1 454 Alik Nylund Jussi H 160 Alik Huotari Jani H 152 Vän Helenius Tuomo H 142

Perinnekivääri, kenttäammunta 150m (10+10 ls) Joukkue sarja H50

Sija Joukkue Yht. Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos  
1. PO-PO 1 508 Alik Rautio Jouko H50 178 Ylik Kauppi Jari H50 160 Jääk Kääriäinen Pekka H50 170 LE
2. E-PO 1 486 Korpr Haukkala Markku H50 146 Alik Keski-Hannula Raimo H50 182 Alik Rasku Jukka H50 158  
3. K-S 1 452 Ylik Stranius Rauno H50 141 Alik Karala Mika H50 141 Kers Harju Tapio H70 170  

Perinnekivääri, kenttäammunta 150m (10+10 ls) Joukkue sarja H60

Sija Joukkue Yht. Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. E-PO 1 468 Alik Fred Christer H60 158 Alik Iso-Oja Antti H60 153 Yliv Riihiluoma Tapio H60 157
2. E-PO 4 387 Alik Korpimäki Pentti H70 107 Ylil Ala-Lahti Veli-Pekka H50 129 Sotmes Salo Sakari H70 151
3. E-PO 2 368 Kers Ala-Hukkala Jari H60 144 Ylik Lepistö Jouko H60 99 Maj Raitila Jarmo H60 125

Perinnepistooli 25m koulu, sarja D

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Koivulahti Katja   E-HÄ 115 116 231 0
2. Isosaari Eeva-Liisa    PIR 60 86 146 1

Perinnepistoli 25m koulu, sarja H

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Huotari Jani Alik E-HÄ 136 137 273 1
2. Rantamäki Janne Jääk E-PO 135 134 269 6
3. Nylund Jussi Alik E-HÄ 135 133 268 3
18. Kähkönen Mikko Vänr SAT 105 108 213 0
21. Vanha-Honko Marko Alik SAT 99 97 196 0
22. Palomäki Veikko Korpr SAT 83 109 192 0
27. Mäkelä Jyrki Ylik SAT 70 75 145 1
28. Pietinhuhta Mika Korpr SAT 63 61 124 0

Perinnepistooli 25m koulu, sarja H50

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Ala-Lahti Veli-Pekka Ylik E-PO 130 127 257 4
2. Hartikainen Timo Ylik P-KA 123 133 256 3
3. Ala-Laurila Timo Maj PIR 125 128 253 1

Perinnepistooli 25m koulu, sarja H60

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Heikkonen Tapio Kers E-HÄ 134 133 267 6
2. Varjus Pekka Sotmest E-HÄ 131 133 264 5
3. Peippo Rauno Tkm P-S 126 128 254 4
15. Kähkönen Markku Korpr SAT 43 66 109 1

Perinnepistooli 25m koulu, sarja H70 

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Rintala Markku Alik E-PO 125 135 260 2
2. Seppä Hannu Ylik KYM 126 120 246 0
3. Ranta raimo Maj K-S 118 122 240 3

Perinnepistooli 25m koulu (30ls), Joukkue, Sarja H

Sija Joukkue Yhteensä Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. E-HÄ 1 788 Alik Nylund Jussi H 268 Alik Huotari Jani H 273 Alik Viitanen Sami H 247
2. E-PO 1 780 Ltn Lahti Teppo-Tapio H 265 Ylik Lähdesmäki Juha H 246 Jääk Rantamäki Janne H 269
3. P-S 1 737 Alik Komulainen Antti H 250 Tkm Peippo Rauno H60 254 Alik Turkia Esa H 233

Perinnepistooli 25m koulu (30ls), Joukkue, Sarja H50

Sija Joukkue Yhteensä Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arv Nimi Srj Tulos
1. E-PO 1 747 Ylil Ala-Lahti Veli-Pekka H50 257 Korpr Haukkala Markku H50 237 Alik Rasku Jukka H50 253
2. P-KA 682 Ylik Koukkunen Seppo H50 175 Ylik Hartikainen Timo H50 256 Rak Makkonen Heikki H50 251
3. HEL 676 Kapt Smolander Åke H50 246 Alik Soini Jukka H50 216 Alik Luostarinen Jari H50 214
7. KSR/SAT 465 Ylik Mäkelä Jyrki H 145 Alik Vanha-Honko Marko H 1960 Korpr Pietinhuhta Mika H 124

Perinnepistooli 25m koulu (30ls), Joukkue, Sarja H60

Sija Joukkue Yhteensä Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. E-HÄ 1 783 Kers Haavisto Markku H60 252 Kers Heikkonen Tapio H60 267 Sotmest Varjus Pekka H60 264
2. E-PO 3 704 Alik Korpimäki Pentti H70 214 Alik Rintala Markku H70 260 Sotmest Salo Sakari H70 230
3. K-S 1 645 Maj Paappanen Tapio H60 214 Maj Ranta Raimo H70 240 Kers Harju Tapio H70 191

Perinnepistooli 25m koulu (30ls), Joukkue, Sarja H70

Sija Joukkue Yhteensä Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. UUD 1 588 Korpr Ahlers Kaj H70 238 Kers Perttilä Matti H70 182 Kers Hyvärinen Jouko H70 168

Perinnepistooli 25m kuvio, sarja D 

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Koivulahti Katja   E-HÄ 68 113 181 1

Perinnepistooli 25m kuvio, sarja D50

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk  
1. Isosaari Eeva-Liisa   PIR 94 69 163 0 LE

Perinnepistooli 25m kuvio, sarja H

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk  
1. Rantamäki Janne Jääk E-PO 138 137 275 4 LE
2. Lähdesmäki Juha Ylik E-PO 128 131 259 1  
3. Kivelä Timo Kers PIR 130 128 258 1  

Perinnepistooli 25m kuvio, sarja H50

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Nieminen Jari Ylik V-S 131 135 266 2
2. Ehtonen Markku Kers E-HÄ 125 132 257 2
3. Lindberg Juha Korpr PIR 127 123 250 4

Perinnepistooli 25m kuvio, sarja H60

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Heikkonen Tapio Kers E-HÄ 101 130 231 2
2. Laitila Veli-Jussi Alik E-PO 101 119 220 0
3. Iso-Oja Olli Alik E-PO 87 122 209 1

Perinnepistooli 25m kuvio, sarja H70

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1  Sarja 2 Tulos sisäk
1. Ranta Raimo Maj K-S 129 118 247 1
2. Seppä Hannu Ylik KYM 112 129 241 1
3. Koivu Eino Kers PIR 125 115 240 1

Perinnepistooli 25m kuvio (30ls), Joukkue, sarja H

Sija Joukkue Yhteensä Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. E-PO 1 774 Ltn Lahti Teppo-Tapio H 240 Ylik Lähdesmäki Juha H 259 Jääk Rantamäki Janne H 275
2. E-HÄ 1 753 Alik Nylund Jussi H 257 Alik Huotari Jani H 245 Vänr Helenius Tuomo H 251
3. PIR 1 710 Kers Lamberg Juha H50 208 Korpr Saarela Mika H 244 Kers Kivelä Timo H 258

Perinnepistooli 25m kuvio (30ls), Joukkue, sarja H50

Sija Joukkue Yhteensä Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. PIR 1 698 Ylik Koivu Pasi H50 241 Ylik Seppälä Olli H50 207 Korpr Lindberg Juha H50 250
2. E-HÄ 1 690 Kers Ehtonen Markku H50 257 Kers Heikkonen Tapio H60 231 Sotmest Varjus Pekka H60 202
3. KYM 1 655 Kers Koste Juhani H50 244 Kers Kuisma Tapani H60 170 Ylik Seppä Hannu H70 241

Perinnepistooli 25m kuvio (30ls), Joukkue, sarja H60

Sija Joukkue Yhteensä Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. E-PO 1 573 Alik Fred Christer H60 191 Alik Iso-Oja Antti H60 173 Alik Iso-Oja Olli H60 209
2. K-S 1 527 Maj Paappanen Tapio H60 183 Maj Ranta Raimo H70 247 Kers Harju Tapio H70 97
3. E-PO 2 503 Alik Korpimäki Pentti H70 108 Alik Rintala Markku H70 196 Sotmest Salo Sakari H70 199

Perinnepistooli 50m sarja D

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk  
1. Koivulahti Katja   E-HÄ 118 119 237 1 LE

Perinnepistooli 50m sarja D50

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk  
1. Isosaari Eeva-Liisa   PIR 106 102 208 3 LE

Perinnepistooli 50m sarja H

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Kuonanoja Matti Ylik PO-PO 136 139 275 4
2. Nylund Jussi Alik E-HÄ 134 140 274 3
3. Komulainen Antti Alik P-S 137 136 273 6

Perinnepistooli 50m sarja H50 

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk  
1. Nieminen Jari Ylik V-S 137 136 273 3 LE
2. Ala-Lahti Veli-Pekka Ylil E-PO 134 139 273 2  
3. Rasku Jukka Alik E-PO 131 127 258 2  

Perinnepistooli 50m sarja H60

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Heikkilä Reijo Stm PIR 135 138 273 1
2. Kuisma Tapani Kers KYM 133 136 269 2
3. Heikkonen Tapio Kers E-HÄ 131 138 269 2

Perinnepistooli 50m sarja H70

Sija Nimi Arvo Piiri Sarja 1 Sarja 2 Tulos sisäk
1. Koivu Eino Kers PIR 135 136 271 4
2. Seppä Hannu Ylik KYM 125 138 264 3
3. Rintala Markku Alik E-PO 130 125 255 2

Perinnepistooli 50m (30ls) Joukkue, sarja H

Sija Joukkue Yhteensä Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. PIR 1 802 Kers Kivelä Timo H 273 Ylik Seppälä Olli H50 256 Stm Heikkilä Reijo H60 273
2. E-PO 1 790 Ltn Lahti Teppo-Tapio H 273 Alik Lindroos Jani H 257 Jääk Rantamäki Janne H 260
3. E-HÄ 1 783 Alik Nylund Jussi H 274 Alik Huotari Jani H 272 Vänr Helenius Tuomo H 237

Perinnepistooli 50m (30ls) Joukkue, sarja H50

Sija Joukkue Yhteensä Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. E-HÄ 1 754 Kers Ehtonen Markku H50 241 Kers Heikkonen Tapio H60 269 Sotmest Varjus Pekka H60 244
2. KYM 1 748 Kers Koste Juhani H50 215 Kers Kuisma Tapani H60 369 Ylik Seppä Hannu H70 264
3. K-S 1 715 Ylik Hänninen Vesa H50 213 Ylik Stranius Rauno H50 245 Alik Karala Mika H50 257

Perinnepistooli 50m (30ls) Joukkue, sarja H60

Sija Joukkue Yhteensä Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos
1. E-PO 1 697 Alik Fred Christer H60 259 Alik Iso-Oja Antti H60 191 Ylik Lepistö Jukka H60 247
2. E-PO 3 696 Alik Lindroos Reijo H70 187 Alik Rintala Markku H70 255 Sotmest Salo Sakari H70 254
3. K-S 1 695 Maj Paappanen Tapio H60 245 Maj Ranta Raimo H70 240 Kers Harju Tapio H70 210

Perinnepistooli 50m (30ls) Joukkue, sarja H70

Sija Joukkue Yhteensä Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos Arvo Nimi Srj Tulos  
1. UUD 1 670 Korpr Ahlers Kaj H70 232 Kers Perttilä Matti H70 249 Kers Hyvärinen Jouko H70 189 LE

 

 Onnittelut kaikille voittajille!!