<< Tapahtumat

Satakunnan Reserviläispiirien Pienoiskiväärin mestaruuskilpailun tulokset

Rauman Seudun Reserviläiset järjestivät Satakunnan Reserviläispiirien pienoiskiväärin mestaruuskilpailut iltakilpailuna Rauman Kuivassuon Ampumaurheilukeskuksessa 22.5.2019

Mukana kilpailussa oli uutuutena avoluokka jossa kaikki oli sallittua (mm. pibodit, tuet, putket, pisteet ja vapaa valintainen ampuma-asento).

60ls Makuu H

Sija Nimi Seura 10 20 30 40 50 60 yht napa
1. Naski Ilkka                 Harjavallan Res       70    81    70    67    74    79    441     1
2. Elo Riku Harjavallan Res           71 78 70 62 63 20 364 3

60ls Makuu H50

Sija Nimi Seura 10 20 30 40 50 60 yht napa 
1. Varjonen Lasse  Huittisten Res 83    80    80    82    88    93    506   
2.  Korkeamäki Mika        Harjavallan Res          90 77  78  78  86  76  485 

60ls Makuu H60 

Sija Nimi Seura 10 20 30 40 50 60 yht napa
1. Helassalo Heikki         Rauman Seudun Res   82    85    81    80    70    71    469    1

60ls Makuu D 

Sija Nimi Seura 10 20 30 40 50 60 yht napa
1. Nordberg Mona           Rauman Seudun Res   91    89    89    91    93    87    540    10

60ls Makuu Joukkue

Sija  Seura  nimi  10    20    30    40    50    60    yht    napa Tot.
1.  Harjavallan Res         Korkeamäki Mika        90  77  78  78  86  76 485 3  
    Naski Ilkka  70  81  70  67  74  79 441 1  
    Elo Riku  71  78  70  62  63  20 364 3 1290

3x20ls Asennot H

Sija Nimi Seura 10 20 MA 30 40 PO 50 60 PY yht napa
1. Naski Ilkka       Harjavallan Res        70    81    151    61    25    86    60    52    112    349   
2. Elo Riku                     Harjavallan Res         71  78  149  39  23  62     31  43  74  285 

3x20ls Asennot H50

Sija Nimi Seura 10 20 MA 30 40 PO 50 60 PY yht napa
1. Varjonen Lasse Huittisten Res    83    80    163    67    84    151   52    48    100    414   
2. Korkeamäki Mika        Harjavallan Res         90  77  167  75  72  147    48  44  92  406 

3x20ls Asennot H60

Sija Nimi  Seura 10  20  MA  30  40  PO 50  60 PY yht napa
1.  Helassalo Heikki         Rauman Seudun Res  82     85    167    73    74    147    49    52    101    415   

3x20ls Asennot D

Sija Nimi  Seura  10  20  MA  30  40  PO 50  60 PY yht     napa
1.  Nordberg Mona          Rauman Seudun Res     91    89    180    77    70    147   60    48    108    435  

30ls Avoluokka Y 

Sija Nimi Seura 10    20    30    yht    napa
1. Pihlajamäki Matti Ulvilan RUK                  97 95 93 285 9
2. Pelto-Knuutila Vesa    Forssan Res           96 93 93 282 8
3. Salko Janne Forssan Res 95 93 92 280 7