<< Tapahtumat

Satakunnan reserviläispiirin mestaruuskilpailun tulokset

50m kivääri makuu 60 ls:

Sarja Sijoitus Nimi Seura             Yht. Navat
D 1 Nordberg Mona Rauman Reserviläiset 85 91 78 81 84 81 500 7
                       
H50 1 Lauste Lauri Porin Reserviupseerikerho 97 97 99 98 98 99 588 34
  2 Savela Juha Rauman Reserviläiset 96 95 98 99 96 93 577 27
  3 Hautajärvi Paavo Noormarkun Reserviupseerit 73 49 43 75 73 73 386 2
                       
H60 1 Sund Matti Rauman Reserviupseerikerho   93 96 96 91 98 97 571 13
  2 Salo Kalervo Rauman Reserviläiset 91 89 84 91 86 91 532 6
                       
Joukkue  1 Rauman Reserviläiset ry    (Nordberg, Savela, Salo)             1609 40

50m kivääri 3x20 ls:

Sarja Sijoitus Nimi Seura     Yht.   Navat
H50 1 Lauste Lauri Porin Reserviupseerikerho 96 94 190    
        94 99 193    
        90 94 184 567 11
  2 Hautajärvi Paavo    Noormarkun Reserviupseerit 61 65 126    
        80 53 133    
        26 31 57 316 2
                 
H60 1 Sund Matti Rauman Reserviupseerikerho   91 90 181    
        97 97 194    
        76 76 152 527 13
  2 Salo Kalervo Rauman Reserviläiset 79 74 153    
        93 86 179    
        67 66 133 465 0

25m pistooli 30+30ls:

Sarja Sijoitus Nimi Seura       Yht.   Navat
H 1 Lammi Mikko Harjavallan Reserviläiset 92 86 76 254    
        90 90 91 271 525 6
  2 Kähkönen Mikko Nakkilan Reserviläiset 87 90 88 265    
        84 81 90 255 520 7
  3 Naski Iikka Harjavallan Reserviläiset 83 85 82 250    
        91 89 85 265 515 7
  4 Pohjola Mihari Harjavallan Reserviläiset 79 92 85 256    
        85 92 80 257 513 4
  5 Saari Teemu Harjavallan Reserviläiset 66 87 76 229    
        95 87 85 267 496 2
  6 Mankonen Juha Rauman Reserviläiset 75 86 71 232    
        79 91 93 263 495 2
  7 Rantala Timo Harjavallan Reserviläiset 77 82 85 244    
        81 77 63 221 465 4
                   
H50 1 Ranta Petri Ulvilan Reserviupseerikerho 75 70 83 228    
        76 78 77 231 459 4
                   
H60 1 Ristilä Juhani Porin Reservin Aliupseerit 81 83 77 241    
        87 88 87 262 503 4
  2 Helassalo Heikki Rauman Reserviläiset 84 87 88 259    
        82 77 82 241 500 3
  3 Pihlajamäki Matti Ulvilan Reserviupseerikerho 75 84 77 236    
        82 83 82 247 483 2
  4 Koota Hannu Nakkilan Reserviläiset 82 73 83 238    
        79 89 72 240 478 3
  5 Velhonoja Jouko Noormarkun-Ahlaisten Reserviläiset   59 70 72 201    
        86 65 62 213 414 2
  6 Kähkönen Markku Nakkilan Reserviläiset 56 67 62 185    
        48 73 64 185 370 3
                   
H70 1 Vehanen Alpo Porin Reservin Aliupseerit 87 91 91 269    
        95 92 97 284 553 11
  2 Valtonen Tuomo Rauman Reserviläiset 93 93 92 278    
        94 86 90 270 548 8
  3 Nummi Lasse Porin Reserviupseerikerho 82 85 80 247    
        90 86 78 254 501 8
                   
Joukkue 1 Rauman Reserviläiset (Helassalo, Valtonen, Mankonen)         1543 11
  2 Harjavallan Reserviläiset    (Naski, Pohjola, Rantala)         1493 15
  3 Nakkilan Reserviläiset (Kähkönen, Koota, Kähkönen)         1368 13

25m pikapistooli 20+20+20 ls:

Sarja Sijoitus Nimi Seura     Yht   Navat
H 1 Mankonen Juha Rauman Reserviläiset 85 73 158    
        95 52 147    
        89 85 174 479 11
  2 Kähkönen Mikko Nakkilan Reserviläiset 86 87 173    
        51 87 138    
        76 78 154 465 2
  3 Lammi Mikko Harjavallan Reserviläiset 91 78 169    
        91 85 176    
        47 47 DNF   2
                 
H50 1 Ranta Petri Ulvilan Reserviupseerikerho 78 83 161    
        60 70 130    
        67 62 129 420 1
                 
H60 1 Ristilä Juhani Porin Reservin Aliupseerit 88 85 173    
        85 91 176    
        91 86 177 526 4
  2 Helassalo Heikki Rauman Reserviläiset 89 65 154    
        92 95 187    
        79 84 163 504 4
  3 Pihlajamäki Matti Ulvilan Reserviupseerikerho 83 81 164    
        90 76 166    
        77 86 163 493 1
  4 Koota Hannu Nakkilan Reserviläiset 85 74 159    
        64 83 147    
        70 85 155 461 2
  5 Kähkönen Markku Nakkilan Reserviläiset 75 63 138    
        69 75 144    
        56 69 125 407 4
                 
H70 1 Vehanen Alpo Porin Reservin Aliupseerit 92 99 191    
        94 98 192    
        92 84 176 559 14
  2 Valtonen Tuomo Rauman Reserviläiset 92 91 183    
        94 94 188    
        88 84 172 543 11
                 
Joukkue 1 Rauman Reserviläiset (Helassalo, Valtonen, Mankonen)         1526 26
  2 Nakkilan Reserviläiset     (Kähkönen, Koota, Kähkönen)       1333 8

25m Isopistooli 30+30 ls:

Sarja Sijoitus Nimi Seura       Yht   Navat
H 1 Lammi Mikko Harjavallan Reserviläiset 82 79 83 244    
        88 87 91 266 510 4
  2 Mankonen Juha Rauman Reserviläiset 78 75 87 240    
        81 84 92 257 497 6
                   
H50 1 Ranta Petri Ulvilan Reserviupseerikerho 72 87 80 239    
        43 71 76 190 429 2
                   
H60 1 Ristilä Juhani Porin Reservin Aliupseerit 72 74 85 231    
        92 92 94 278 509 3
  2 Helassalo Heikki    Rauman Reserviläiset 89 86 86 261    
        83 76 88 247 508 5
  3 Pihlajamäki Matti Ulvilan Reserviupseerikerho 81 78 74 233    
        81 75 76 232 465 5
                   
H70 1 Vehanen Alpo Porin Reservin Aliupseerit 95 90 92 277    
        92 93 94 279 556 11
  2 Valtonen Tuomo Rauman Reserviläiset 86 80 83 249    
        87 90 82 259 508 4
                   
Joukkue 1 Rauman Reserviläiset    (Helassalo, Valtonen, Mankonen)           1513 15